Atrakcje turystyczne Kluczborka

Podróżując po Polsce z pewnością nie można się nudzić. Wiele miast, zarówno tych mniejszych, jak i większych oferuje turystom całe mnóstwo różnego rodzaju atrakcji. Coraz więcej osób docenia ten fakt i planuje wypoczynek w kraju, zamiast wyjeżdżać poza jego granice. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy mają zaledwie kilka dni wolnych, a koniecznie chcą wyjechać poza miejsce swojego zamieszkania. Do niedawna ich wybór padał zwykle na duże i znane miasta. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Wielu turystów pragnących odpocząć z dala od tłumów wybiera jako cel swojej podróży małe miejscowości, którym również nie brakuje uroku. Doskonały przykład stanowi Kluczbork, leżący na północy województwa opolskiego.
W Kluczborku istnieje wiele możliwości spędzania czasu wolnego. Obok zwiedzania zabytków można rozkoszować się pięknem przyrody, spacerując po jednej z wielu wyznaczonych tras lub po parku miejskim. Doskonała okazja do kontaktu z naturą to pobyt w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych. W okolicy istnieje wiele ciekawych szlaków rowerowych, więc chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy dwóch kółek. Wielu pozytywnych wrażeń dostarczy każdemu pobyt w Adventure Park Sparta. Na turystów czeka tu między innymi park linowy oraz pole do gry w paintball. Ważny punkt na planie każdej wycieczki do Kluczborka stanowi zwiedzanie zabytków. Do tych najważniejszych zaliczają się z pewnością obiekty sakralne takie jak Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. W kościołach warto zwrócić uwagę na imponujące dzieła sztuki w postaci płaskorzeźb czy witraży. Inne miejsce warte odwiedzenia to Muzeum im. Jana Dzierżona. Można tam obejrzeć nie tylko liczne zabytki historyczne czy archeologiczne, ale również zapoznać się z dziejami pszczelarstwa, bo temu właśnie poświęcona jest jedna ze stałych ekspozycji. Niedaleko od Kluczborka znajduje się Pasieka Zarodowa. Wizyta w tym miejscu to okazja do bliższego poznania życia pszczół. Na uwagę zasługują przede wszystkim ule, zarówno te prawdziwe, jak i w postaci rzeźb.

image sources

  • kluczbork: By Zbigniew Czerwiec (Fotopolska.eu) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons