Darłowo

W Polsce dużo jest pięknych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Wcale nie trzeba dalekich, zagranicznych wojaży żeby móc cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody, poznać ciekawe atrakcje i obcować z niesamowitą historią. Jednym z takim miejsc z całą pewnością jest Darłowo.

Garść informacji
Darłowo to miasto, które położone jest na Pomorzu Zachodnim. Ściślej rzecz ujmując – w północno-wschodnich rejonach województwa zachodniopomorskiego, na pobrzeżu koszalińskim. Jednak zdecydowanie nie tylko fakt, że miasto leży na terenach nadmorskich czyni je godnym uwagi i atrakcyjnym kierunkiem turystycznych wypadów.

Odrobina historii
Początki Darłowa datuje się już na XI wiek – co czyni miasto obecnie terenem niezwykle atrakcyjnym dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się historią. Burzliwa historia Darłowa, przechodzenie terenów z rąk do rąk, piętno II wojny światowej i wielu innych, znaczących wydarzeń czynią Darłowo miejscem atrakcyjnym historycznie dla każdego pasjonata.

Zabytki
Skoro zostało już powiedziane, że Darłowo miejscem atrakcyjnym dla miłośników historii jest – warto by poprzeć ten argument i nie pozostawać gołosłownym. Już samo Śródmieście zwraca na siebie uwagę wprawnego oka – zbudowane w typowy dla średniowiecza, dzisiaj już unikatowy sposób z rynkiem, jako głównym placem miasta, który znajduje się na samym środku. Gród niegdyś był otoczony murami obronnymi, jednak do dzisiejszych czasów zachowała się tylko jedna brama. Kolejnym wartym uwagi obiektem w Darłowie jest Zamek Książąt Pomorskich – miejsce o tyle szczególne, że jest jedynym w Polsce nadmorskim zamkiem, który wybudowany został w stylu gotyckim. Budowę rozpoczęto w 1352 roku, a od roku 1930 zamek jest już muzeum. Wcześniej, na przestrzeni lat mieściły się w nim również magazyny czy więzienie, co odbiło swoje niepowtarzalne piętno na wyglądzie zamku. Wybudowany na planie, który zbliżony jest do planu krzyża może pochwalić się również wysoką wieżą o wysokości aż dwudziestu czterech metrów.